• Ukrainian
  • English
  • Russian

 
На стартову
Вартість створення сайту
Новини
Відгуки клієнтів
Портфоліо
Послуги
Хостинг
Корисна інформація
Глосарій IT
Партнерська програма
Контакти
Пошук
Партнери
Мапа сайту
 
Корисна інформація Надрукувати Надіслати ел. поштою

Кому довірити створення сайту?
Багато фірм вже мають свій власний веб-сайт, а деякі тільки про це міркують.

Але хто і як створюватиме представництво вашої компанії в Інтернеті?
Є декілька варіантів: - так що відразу дати однозначну відповідь на це питання складно, проте, спробуємо розібратися з цією проблемою.
- створити сайт власними силами
- найняти родича, який пообіцяє все зробити практично "задарма"
- найняти фахівця, який пообіцяє все зробити за $50
- замовити розробку сайту у професійної дизайн-студії
Ви збираєте інформацію про розробників веб дизайну і починаєте їх обдзвонювати.
- А, скільки коштуватиме сайт? ...перше ваше питання в більшості випадків...
Ціна – це, безумовно, важливий чинник, але, керуючись тільки нею, ви ризикуєте отримати дешевий і даремний продукт і головний біль на додачу.
Тому витратьте краще небагато часу на вибір вашого розробника і підійдіть до нього так, як ви підходите до вибору надійного і довготривалого партнера, від якого залежить ваш успіх.

Обираючи розробника сайту, ви обираєте партнера для довготривалої співпраці.
Ваш сайт розвиватиметься, з'явиться необхідність просування сайту в Інтернеті, буде потрібно інтегрувати сайт з вашою корпоративною інформаційною системою...
От чому розробник сайту повинен бути здатний надати, перш за все, комплексні послуги.
Інтернет-сайт вже сьогодні став дуже важливим інструментом маркетингу і продажів для багатьох компаній. Студія веб дизайну Planeta-plus розуміє ваші вимоги і очікування - як поточні, так і майбутні - і постійно працює над тим, щоб перевершити їх.

Переваги співпраці з нашою студією:
Комплексність, Досвід, Якість, Гарантії, Робота з Клієнтом.

Сайт-витвір особливого жанру, тут, як і в художній творчості, оцінка результату суб'єктивна. Про одну і ту ж роботу можна почути протилежні відгуки. Тому бажано, щоб співпадав світогляд замовника і виконавця.
Для цього вивчите портфоліо студії на предмет вузької спеціалізації - є професійні студії, які працюють в конкретній сфері: створення розважальних сайтів, Flash заставок і т.п.

А зараз - про найголовніше: Як визначитися з ціною на створення сайту?
Якщо немає можливості заплатити чималі гроші, шукайте середню за розмірами студію, - у неї витрати на виробництво можуть бути менше. Приклад з практики: якщо за сайт середнього об'єму відома студія візьме близько 2000-3000 доларів, то студія з розмірами трохи менше - 800-1500 доларів. Принцип чим дорожче, тим краще тут може і не спрацювати - ви ж хочете обрати краще з доброго і те, що доступно вам по кишені.
Надайте більше уваги вибору розробника, і ви отримаєте дійсно працюючий інструмент, що відкриває для вас нові можливості! Після цього у вас, можливо, виникнуть і свої питання до потенційного розробника. Обов'язково задайте їх. Вам потрібно переконатися у високому рівні професіоналізму ваших майбутніх партнерів, щоб довіряти їм.
Але, і у розробника може виникнути до вас теж чимало питань.
Щоб точно сформулювати, що ви бажаєте отримати від продукту в результаті, і хто ж займатиметься його створінням - вирішіть, для чого вам потрібен сайт.

Мета створення сайту може бути дуже різною.
- у всіх є, і мені треба
- нам потрібен бізнес в Інтернеті і купа покупців

Тому починати треба з формулювання на папері мети створення сайту.
Наприклад:
- Солідно представити фірму (організацію, проект)
- Запропонувати свій товар і послуги, одержувати замовлення через сайт
- Шукати нових клієнтів, партнерів
- Вести бізнес через сайт

Можливо, у вас зовсім інша мета - сформулюйте і запишіть її.
Це допоможе вам правильно оцінити витрати, фінансові вкладення, і терміни робіт із створення сайту.
Відразу хочеться застерегти - якщо є намір розвивати електронний бізнес, знадобляться дуже серйозні разові вкладення, і постійне підживлення сайту від n$.

Тому радимо - не стрибайте через голову. Створіть спочатку інформаційний сайт, спробуйте спочатку яскраво засвітитися в Інтернеті. А вже потім, вплутавшись у всесвітню павутину, поступово розвертайте електронну комерцію.
Якщо все-таки доводиться поступати навпаки - займіться ретельною розробкою бізнес-плану, окупності проекту.

Не робіть сайт самостійно.
Для сучасних енергійних підприємців, менеджерів з вищою освітою, хоч трохи володіючих комп'ютерними технологіями, великою спокусою є самостійне виготовлення сайту.
Здавалося б, немає нічого складного - купуємо книжку Веб-сайт за п'ять хвилин або ж знаходимо декілька статей в Інтернеті, беремо пару гарних на ваш погляд малюнків, свою фотографію, запускаємо відповідну програму (веб-редактор Front Page наприклад) - небагато завзятості..., і сайт є.

А результат? - Ми можемо відразу сказати - вийде погано, не те що погано, а жахливо ... Звідки така впевненість?
- Пояснення просте: створення сайту - складний процес.
Він вимагає чималих зусиль навіть від професійних фахівців (дизайнера, управляючого менеджера, програміста, верстальника, контент-менеджера, рекламщика ).
Кожний займається своєю справою, і, запевняємо вас, без роботи вони сидіти не будуть. Але, можливо, якраз особисто у вас є всі ці таланти і ви справжній геній-вундеркінд... Яких не мало зустрічається на шляху замовника до професіональної студії Інтернет технологій. Але тоді ви вже повинні керувати агентством по розробці веб-дизайну.
Припустимо, ми переконали вас, що самим сайт робити не варто. Але знайомий приятеля буквально живе в Інтернеті, і настирливо запевняє, що запросто зробить відмінний сайт... Причому безкоштовно..., ну, або майже безкоштовно.
У вас одразу з'являється блиск в очах - економія...
Може, варто ризикнути? Повірте, це не є вихід! Сьогодні це - дуже поширена помилка.
Чим вона небезпечна? - А тим, що в результаті виявиться - ніби і сайт є, так щось показувати його нікому не хочеться, соромно.

По-перше, добрий сайт одна людина зробити не в змозі.
По-друге, з родичами, приятелями важко взаємодіяти на професійному рівні. У цьому переконалось декілька наших клієнтів.
Уявіть собі, що вам не сподобався результат роботи - з одного боку, треба б про це відверто сказати, а з іншою - дуже вже не хочеться кривдити доброго знайомого, який, до того ж, і грошей-то майже не узяв.

Продумайте розділи і підрозділи сайту. Намалюйте докладне меню сайту.
Ось ніж дійсно варто зайнятися самому - продумати, що саме слід розмістити на сайті.
Ніхто інший окрім вас цю роботу добре не зробить. Хто краще вас розбирається у вашому ж бізнесі, знає ваших партнерів і клієнтів, представляє особливості ваших товарів і послуг? - Ніхто, навіть розробник сайту не може цього знати.
Загалом, необхідно сформувати структуру сайту. Спочатку потрібно позначити найкрупніші розділи головного меню, потім підрозділи, потім конкретні сторінки.

Навіщо ж так детально? Скажете ви - а ось навіщо.
Без цього не обійтися при вибудовуванні логіки навігації по сайту.
А це дуже важливо для розробника. Поглянувши на зображене вами докладне меню розділів, він швидше виявить важливі для нього відомості - як повинен бути прокладений шлях до інформації, викладеної на сайті, куди повинні відправляти клацання на кнопках, елементах меню, картинках.
І замовнику і виконавцю докладне меню допоможе контролювати і коректувати хід розробки сайту.

Напишіть технічне завдання.
А як? Так дуже просто. Було б обом сторонам зрозуміло, про що йдеться.
Необхідно оформити своє уявлення про сайт документально.
Це Технічне завдання (далі - ТЗ) повинне регламентувати всі відносини замовника і виконавця. В ТЗ повинні міститися вимоги по дизайну, навігації, способам представлення інформації, термінам і об'ємам робіт кожного етапу.
Чітко сформульоване ТЗ допоможе уникнути конфліктів нерозуміння між виконавцем і замовником.
- Я просив, щоб було все легко і красиво, а ви мені що зробили? І запевняєте, що це є геніально....
Або, з іншого боку, просили розмістити на сайті дві сторіночки, а принесли 200 листів рукопису на китайському.

Ще до того, як ви визначилися з веб-студією, якій буде довірений утілювати в HTML-кодах ваші сокровенні задуми, необхідно підготувати частини ТЗ, що відображають :

-мета створення сайту
-дерево сайту, докладний опис меню з підрозділами
-зразкові маршрути навігації по сайту
-побажання по дизайну сайту

Проте не все вдається зразу ж в остаточному вигляді включити в ТЗ. Замовник може і не здогадуватися про існуючі способи втілень його задумів. Не жахливо. Багато ідей по дизайну, навігації і способу представлення інформації запропонує сам виконавець. І це зрозуміло - команда професіоналів чудово інформована про різноманітні прийоми Інтернет-технологій.
Тому, остаточний варіант ТЗ повинен формуватися спільно. Рекомендуємо затвердити і підписати документ до початку конкретних робіт по сайту.

Спільно із студією розбийте роботу на етапи, визначте терміни їх виконання.
Спільно із студією скоректуйте ТЗ. Розбийте роботу на етапи, визначте терміни і вартість робіт по кожному етапу. Вийде так званий календарний план.
І, будь ласка - не зривайте по можливості договірні терміни . Тоді і від виконавця можна буде впевненіше зажадати того ж.

При роботі над дизайном - щільніше взаємодійте з дизайнером.
Дизайн - це завжди результат компромісу між представленням дизайнера і вашим власним.
Простіше всього - довіритися дизайнеру, але не завжди вдається умовити себе на це. І тоді шукайте з ним спільну мову. Покажіть йому сайти, які вам подобаються і ті, які зовсім не подобаються.
Пошук спільної мови з дизайнером - непросте, але необхідне заняття. В процесі роботи не соромтеся виказувати дизайнеру свої зауваження, але не дуже тисніть . Дизайнер - натура тонка, складна звичайно він береться за мишу, коли у нього вже є ідея, концепція, але при Ваших численних добавках, може миттю розвалитися.
Скільки разів доводиться чути бурчання незадоволеного дизайнера: Ще одне її зауваження по дизайну - і знову все спочатку починати.

Замовляйте такий сайт, який можна буде легко модифікувати.
Після затвердження замовлення, як правило, йде верстка. Верстальник пожвавив макет: примушує працювати кнопки, меню, готує місце для текстів.
На цьому етапі важливо, щоб верстальник зробив сайт, який можна буде коректувати, доповнювати новими розділами, сторінками і прибирати старі.
Якщо передбачається, що матеріали на сайті обновлятимуться досить часто, слід сказати про це верстальнику і дизайнеру, тому як деякі студії роблять красиві сайти, додати в які сторінку або розділ дуже складно. Хай розробники сайту продемонструють, як слід викладати новини на сайт, інформацію по товарам, обновляти прайс-листи. Це примусить їх зробити механізми модифікації простіше.
Навіть якщо вам не доведеться працювати з сайтом самостійно, буде зрозумілий, ніж зайнятий веб -майстер фірми або за що одержує гроші підтримуюча сайт фірма. Протестуйте сайт перед виставлянням його в Інтернет.

Тільки що зроблений сайт завжди містить помилки або друкарські помилки. Це аксіома.
Тому перше виставляння в Інтернеті повинне проходити в режимі тестування. Хай краще ваші друзі і знайомі помітять першими, ніж ділове співтовариство, з яким ви хочете співробітничати.
Прочитайте самі уважно всі матеріали на сайті, пройдіться по всіх кнопках, перевірте заголовки сторінок. Корисно попросити своїх знайомих і колег подивитися на сайт свіжим поглядом і в різних браузерах.
Документуйте знайдені помилки та надсилайте їх виконавцю.
Після виправлення помилок - викладайте сайт в Інтернет і приймайте поздоровлення - перший етап по формуванню вашого представництва пройдений.


Ми пропонуємо вам подивитися наші роботи і оцінити їх оригінальність і якість.
Можливо, ми саме та студія, якій ви довірите розробку і створення свого іміджу в Інтернет...

 
 
   
   

Copyright 2002 - 2022 © КВД ІТ «Планета-плюс»

Разробка сайтів в Києві | Розробка сайтів в Луганську Розробка сайтів у Харкові | Розробка сайтів у Львові | Розробка сайтів у Донецьку|