Кому довірити створення сайту? Багато фірм вже мають свій власний веб-сайт, а деякі тільки про це міркують.
Але хто і як створюватиме представництво вашої компанії в Інтернеті? Є декілька варіантів: - так що відразу дати однозначну відповідь на це питання складно, проте, спробуємо розібратися з цією проблемою. - створити сайт власними силами - найняти родича, який пообіцяє все зробити практично "задарма" - найняти фахівця, який пообіцяє все зробити за $50 - замовити розробку сайту у професійної дизайн-студії Ви збираєте інформацію про розробників веб дизайну і починаєте їх обдзвонювати. - А, скільки коштуватиме сайт? ...перше ваше питання в більшості випадків... Ціна – це, безумовно, важливий чинник, але, керуючись тільки нею, ви ризикуєте отримати дешевий і даремний продукт і головний біль на додачу. Тому витратьте краще небагато часу на вибір вашого розробника і підійдіть до нього так, як ви підходите до вибору надійного і довготривалого партнера, від якого залежить ваш успіх.
Обираючи розробника сайту, ви обираєте партнера для довготривалої співпраці. Ваш сайт розвиватиметься, з'явиться необхідність просування сайту в Інтернеті, буде потрібно інтегрувати сайт з вашою корпоративною інформаційною системою... От чому розробник сайту повинен бути здатний надати, перш за все, комплексні послуги. Інтернет-сайт вже сьогодні став дуже важливим інструментом маркетингу і продажів для багатьох компаній. Студія веб дизайну Planeta-plus розуміє ваші вимоги і очікування - як поточні, так і майбутні - і постійно працює над тим, щоб перевершити їх.
Переваги співпраці з нашою студією: Комплексність, Досвід, Якість, Гарантії, Робота з Клієнтом.
Сайт-витвір особливого жанру, тут, як і в художній творчості, оцінка результату суб'єктивна. Про одну і ту ж роботу можна почути протилежні відгуки. Тому бажано, щоб співпадав світогляд замовника і виконавця. Для цього вивчите портфоліо студії на предмет вузької спеціалізації - є професійні студії, які працюють в конкретній сфері: створення розважальних сайтів, Flash заставок і т.п.
А зараз - про найголовніше: Як визначитися з ціною на створення сайту? Якщо немає можливості заплатити чималі гроші, шукайте середню за розмірами студію, - у неї витрати на виробництво можуть бути менше. Приклад з практики: якщо за сайт середнього об'єму відома студія візьме близько 2000-3000 доларів, то студія з розмірами трохи менше - 800-1500 доларів. Принцип чим дорожче, тим краще тут може і не спрацювати - ви ж хочете обрати краще з доброго і те, що доступно вам по кишені. Надайте більше уваги вибору розробника, і ви отримаєте дійсно працюючий інструмент, що відкриває для вас нові можливості! Після цього у вас, можливо, виникнуть і свої питання до потенційного розробника. Обов'язково задайте їх. Вам потрібно переконатися у високому рівні професіоналізму ваших майбутніх партнерів, щоб довіряти їм. Але, і у розробника може виникнути до вас теж чимало питань. Щоб точно сформулювати, що ви бажаєте отримати від продукту в результаті, і хто ж займатиметься його створінням - вирішіть, для чого вам потрібен сайт.
Мета створення сайту може бути дуже різною. - у всіх є, і мені треба - нам потрібен бізнес в Інтернеті і купа покупців
Тому починати треба з формулювання на папері мети створення сайту. Наприклад: - Солідно представити фірму (організацію, проект) - Запропонувати свій товар і послуги, одержувати замовлення через сайт - Шукати нових клієнтів, партнерів - Вести бізнес через сайт
Можливо, у вас зовсім інша мета - сформулюйте і запишіть її. Це допоможе вам правильно оцінити витрати, фінансові вкладення, і терміни робіт із створення сайту. Відразу хочеться застерегти - якщо є намір розвивати електронний бізнес, знадобляться дуже серйозні разові вкладення, і постійне підживлення сайту від n$.
Тому радимо - не стрибайте через голову. Створіть спочатку інформаційний сайт, спробуйте спочатку яскраво засвітитися в Інтернеті. А вже потім, вплутавшись у всесвітню павутину, поступово розвертайте електронну комерцію. Якщо все-таки доводиться поступати навпаки - займіться ретельною розробкою бізнес-плану, окупності проекту.
Не робіть сайт самостійно. Для сучасних енергійних підприємців, менеджерів з вищою освітою, хоч трохи володіючих комп'ютерними технологіями, великою спокусою є самостійне виготовлення сайту. Здавалося б, немає нічого складного - купуємо книжку Веб-сайт за п'ять хвилин або ж знаходимо декілька статей в Інтернеті, беремо пару гарних на ваш погляд малюнків, свою фотографію, запускаємо відповідну програму (веб-редактор Front Page наприклад) - небагато завзятості..., і сайт є.
А результат? - Ми можемо відразу сказати - вийде погано, не те що погано, а жахливо ... Звідки така впевненість? - Пояснення просте: створення сайту - складний процес. Він вимагає чималих зусиль навіть від професійних фахівців (дизайнера, управляючого менеджера, програміста, верстальника, контент-менеджера, рекламщика ). Кожний займається своєю справою, і, запевняємо вас, без роботи вони сидіти не будуть. Але, можливо, якраз особисто у вас є всі ці таланти і ви справжній геній-вундеркінд... Яких не мало зустрічається на шляху замовника до професіональної студії Інтернет технологій. Але тоді ви вже повинні керувати агентством по розробці веб-дизайну. Припустимо, ми переконали вас, що самим сайт робити не варто. Але знайомий приятеля буквально живе в Інтернеті, і настирливо запевняє, що запросто зробить відмінний сайт... Причому безкоштовно..., ну, або майже безкоштовно. У вас одразу з'являється блиск в очах - економія... Може, варто ризикнути? Повірте, це не є вихід! Сьогодні це - дуже поширена помилка. Чим вона небезпечна? - А тим, що в результаті виявиться - ніби і сайт є, так щось показувати його нікому не хочеться, соромно.
По-перше, добрий сайт одна людина зробити не в змозі. По-друге, з родичами, приятелями важко взаємодіяти на професійному рівні. У цьому переконалось декілька наших клієнтів. Уявіть собі, що вам не сподобався результат роботи - з одного боку, треба б про це відверто сказати, а з іншою - дуже вже не хочеться кривдити доброго знайомого, який, до того ж, і грошей-то майже не узяв.
Продумайте розділи і підрозділи сайту. Намалюйте докладне меню сайту. Ось ніж дійсно варто зайнятися самому - продумати, що саме слід розмістити на сайті. Ніхто інший окрім вас цю роботу добре не зробить. Хто краще вас розбирається у вашому ж бізнесі, знає ваших партнерів і клієнтів, представляє особливості ваших товарів і послуг? - Ніхто, навіть розробник сайту не може цього знати. Загалом, необхідно сформувати структуру сайту. Спочатку потрібно позначити найкрупніші розділи головного меню, потім підрозділи, потім конкретні сторінки.
Навіщо ж так детально? Скажете ви - а ось навіщо. Без цього не обійтися при вибудовуванні логіки навігації по сайту. А це дуже важливо для розробника. Поглянувши на зображене вами докладне меню розділів, він швидше виявить важливі для нього відомості - як повинен бути прокладений шлях до інформації, викладеної на сайті, куди повинні відправляти клацання на кнопках, елементах меню, картинках. І замовнику і виконавцю докладне меню допоможе контролювати і коректувати хід розробки сайту.
Напишіть технічне завдання. А як? Так дуже просто. Було б обом сторонам зрозуміло, про що йдеться. Необхідно оформити своє уявлення про сайт документально. Це Технічне завдання (далі - ТЗ) повинне регламентувати всі відносини замовника і виконавця. В ТЗ повинні міститися вимоги по дизайну, навігації, способам представлення інформації, термінам і об'ємам робіт кожного етапу. Чітко сформульоване ТЗ допоможе уникнути конфліктів нерозуміння між виконавцем і замовником. - Я просив, щоб було все легко і красиво, а ви мені що зробили? І запевняєте, що це є геніально.... Або, з іншого боку, просили розмістити на сайті дві сторіночки, а принесли 200 листів рукопису на китайському.
Ще до того, як ви визначилися з веб-студією, якій буде довірений утілювати в HTML-кодах ваші сокровенні задуми, необхідно підготувати частини ТЗ, що відображають :
-мета створення сайту -дерево сайту, докладний опис меню з підрозділами -зразкові маршрути навігації по сайту -побажання по дизайну сайту
Проте не все вдається зразу ж в остаточному вигляді включити в ТЗ. Замовник може і не здогадуватися про існуючі способи втілень його задумів. Не жахливо. Багато ідей по дизайну, навігації і способу представлення інформації запропонує сам виконавець. І це зрозуміло - команда професіоналів чудово інформована про різноманітні прийоми Інтернет-технологій. Тому, остаточний варіант ТЗ повинен формуватися спільно. Рекомендуємо затвердити і підписати документ до початку конкретних робіт по сайту.
Спільно із студією розбийте роботу на етапи, визначте терміни їх виконання. Спільно із студією скоректуйте ТЗ. Розбийте роботу на етапи, визначте терміни і вартість робіт по кожному етапу. Вийде так званий календарний план. І, будь ласка - не зривайте по можливості договірні терміни . Тоді і від виконавця можна буде впевненіше зажадати того ж.
При роботі над дизайном - щільніше взаємодійте з дизайнером. Дизайн - це завжди результат компромісу між представленням дизайнера і вашим власним. Простіше всього - довіритися дизайнеру, але не завжди вдається умовити себе на це. І тоді шукайте з ним спільну мову. Покажіть йому сайти, які вам подобаються і ті, які зовсім не подобаються. Пошук спільної мови з дизайнером - непросте, але необхідне заняття. В процесі роботи не соромтеся виказувати дизайнеру свої зауваження, але не дуже тисніть . Дизайнер - натура тонка, складна звичайно він береться за мишу, коли у нього вже є ідея, концепція, але при Ваших численних добавках, може миттю розвалитися. Скільки разів доводиться чути бурчання незадоволеного дизайнера: Ще одне її зауваження по дизайну - і знову все спочатку починати.
Замовляйте такий сайт, який можна буде легко модифікувати. Після затвердження замовлення, як правило, йде верстка. Верстальник пожвавив макет: примушує працювати кнопки, меню, готує місце для текстів. На цьому етапі важливо, щоб верстальник зробив сайт, який можна буде коректувати, доповнювати новими розділами, сторінками і прибирати старі. Якщо передбачається, що матеріали на сайті обновлятимуться досить часто, слід сказати про це верстальнику і дизайнеру, тому як деякі студії роблять красиві сайти, додати в які сторінку або розділ дуже складно. Хай розробники сайту продемонструють, як слід викладати новини на сайт, інформацію по товарам, обновляти прайс-листи. Це примусить їх зробити механізми модифікації простіше. Навіть якщо вам не доведеться працювати з сайтом самостійно, буде зрозумілий, ніж зайнятий веб -майстер фірми або за що одержує гроші підтримуюча сайт фірма. Протестуйте сайт перед виставлянням його в Інтернет.
Тільки що зроблений сайт завжди містить помилки або друкарські помилки. Це аксіома. Тому перше виставляння в Інтернеті повинне проходити в режимі тестування. Хай краще ваші друзі і знайомі помітять першими, ніж ділове співтовариство, з яким ви хочете співробітничати. Прочитайте самі уважно всі матеріали на сайті, пройдіться по всіх кнопках, перевірте заголовки сторінок. Корисно попросити своїх знайомих і колег подивитися на сайт свіжим поглядом і в різних браузерах. Документуйте знайдені помилки та надсилайте їх виконавцю. Після виправлення помилок - викладайте сайт в Інтернет і приймайте поздоровлення - перший етап по формуванню вашого представництва пройдений.
Ми пропонуємо вам подивитися наші роботи і оцінити їх оригінальність і якість. Можливо, ми саме та студія, якій ви довірите розробку і створення свого іміджу в Інтернет...
|