• Ukrainian
  • English

 
Навігація
На стартову
Вартість створення сайту
Новини
Відгуки клієнтів
Портфоліо
Послуги
Хостинг
Корисна інформація
Глосарій IT
Партнерська програма
Контакти
Пошук
Партнери
Мапа сайту
 
Глосарій Надрукувати Надіслати ел. поштою


«А»


Авторизація
Операція, що визначає права доступу користувача до даних.

Адміністрація сайту
Власник сайту, що має інтерфейс для настройки сайту і повні можливості його інформаційного наповнення.

Акаунт
Вхід користувача, що персоналізується, в інтернет-системи, складений, як правило, з імені користувача і пароля.

Альт
(alt) Альтернативний підпис до малюнка. З'являється при наведенні миші на малюнок. Раніше використовувалася для того, щоб користувачі, що проглядають веб-сайт за допомогою текстових браузерів, могли розуміти, які малюнки вони не бачать. В даний час альт використовують як спосіб збільшити кількість ключових слів для пошукових систем. Крім того, пошукова система Яндекс праворуч від результатів пошуку також виводить малюнки, відповідні запиту. Пошук таких малюнків ведеться саме по альтернативних підписах. Розстановка альтів, та ще правильних з погляду пошукачів - справа вельми морочлива. Оскільки Замовник, як правило, не звертає увагу на такі дрібниці веб-студії звичайно нехтують альтами.

Анімація
«Пожвавлення» зображень на екрані дисплея, синтез динамічних зображень на комп'ютері.

Аплет
Програми Java, вбудовані в сторінки HTML. Функціональність аплетов істотно обмежена, наприклад їм не дозволяється прочитувати інформацію з жорсткого диска і записувати туди дані без спеціального дозволу користувача.

Архітектура сайту
Структура, план сторінок і програмної частини сайту.

Аудит
Напрям призначений для проведення консультування по ефективному управлінню і розвитку інтернет-проекту.

Аутентифікація
Процес посвідчення особи.




«Б»


База даних
Збір даних, що відформатували особливим чином для полегшення витягання певних фрагментів інформації.

Байрік
Рекламний носій, що є спливаючим віконцем поверх браузера.

Банер
Картинка стандартного розміру (частіше всього 468х60 пікселів і 100x100 пікселів), яка несе в собі інформацію рекламного характеру. Для привабливості банер може бути анімований.

Банерна реклама
Один шз способів реклами в Інтернеті, з використанням банерів.

Блог
Персональний щоденник, доступний для читання в мережі.

Броузер
Програма, що дозволяє проглядати ресурси Всесвітньої павутини. Наприклад, Internet Explorer, Netscape, Opera і ін.

Брэнд
Впізнанне споживачем найменування продукту, назва торгової марки, ім'я фірми, слово, вираз, знак, символ, дизайнерське рішення або їх комбінація і т.п.

Брендмауер
Програмне забезпечення, яке може використовувати хто завгодно і не платить за це, розробник обмежується повідомленням про своє авторське право.

Буфер обміну
Область пам'яті, призначена для тимчасового зберігання інформації.




«В»


Веб-Дизайнер
Оформлювач інтернет-сайтів.

Веб-Інтерфейс
Система навігаційних елементів, що забезпечують переміщення користувачів і адміністраторів по сайту.

Веб-Майстер
Фахівець, що забезпечує функціонування сайту.

Веб-сайт
Це сукупність web-сторіночок, з'єднаних по значенню і розташованих на одному сервері. Зміст веб-сайта залежить від того, яку задачу Ви перед ним ставите.

Веб-Сервер
Комп'ютер, підключений до Інтернету що містить набір програм, необхідних для функціонування сайтів.

Веб-Сторінка
Складова частина веб-сайта. Фізично є Html-файлом. Може містити текст, зображення, Java-аплеты і інші веб-елементи.

Веб-Студія
Компанія-розробник сайтів.

Верстка
Наповнення і верстка сайту є рядом дій, направлених на заповнення сайту інформацією, застосовуючи мову HTML. Верстка є перетворенням графічного зображення сайту в реально діючий, «живий» ресурс.

Візит
Повномасштабний сеанс доступу даного користувача до даному Web-серверу. Візит вважається закінченим, коли відвідувач не проглядає сторінку протягом певного періоду часу (звичайно 60 секунд).

Відвідини, візит, сесія на сайті
Визначається як серія запитів до серверу, зроблених одним користувачем в заданий проміжок часу. Протягом сесії користувач звертається до тих або інших сторінок сайту, кожний його запит відображається в балках серверу. Якщо протягом 30 хвилин від користувача не поступило до серверу жодного нового запиту, сесія вважається завершеною, і відновлення користувачем активності через 31 хвилину розцінюватиметься як нові відвідини.

Вірус
Невелика шкідлива програма, яка ховається в інших програмах і руйнує дані на комп'ютері.

Вкладений файл
Файл, у тому числі додаток, зображення або звук, включений в електронне повідомлення.

Внутрішній користувач
Адміністрація сайту (один або декількох чоловік, що займаються підтримкою і оновленням сайту).

Внутрішні посилання
Посилання з одних сторінок веб-сайта на інші. В класичному варіанті використовується для поліпшення навігації по сайту. Сучасне використовування пов'язано в основному з вимогами пошукових систем - більша вага додається тим сторінкам, на які більше внутрішніх посилань. Але для пошукової системи важливий не тільки сам факт посилання. Визначальним чинником є текст посилання - в ньому обов'язково повинне бути ключове слово. Тому посилання типу "більше інформації" або "докладніше" набагато менш ефективні, ніж, наприклад, "докладніше про веб-дизайн". Розстановка внутрішніх посилань, та ще правильних, досить складна задача, не дивлячись на її уявну простоту. Тому веб-студії частіше за все не піклуються про це, особливо на етапі розробки сайту. тим більше що Замовник, як правило, не знає про цю особливість внутрішніх посилань на веб-сайте.




«Г»


Гіпертекст
Документ Web, який містить посилання на інші документи.

Головна сторінка
Перша сторінка сайту, на яку потрапляє користувач.

Глибина кольору
Кількість біт, що доводяться на один пиксел (bpp); чим більше це число, тим більше кольорів може використовувати зображення. Найбільш популярні наступна роздільна здатність: 8bpp (256 кольорів), 16bpp (65536 кольорів), 24bpp (більше 16,7 млн. кольорів). Чим більше глибина кольору, тим більше розмір зображення.

Гостьова книга
Програма, запущена на стороні серверу. Дозволяє відвідувачам виказати свою думку про сторінки і послати його авторам. Деякі сторінки дозволяють ознайомитися з коментарями інших відвідувачів.




«Ґ»





«Д»


Демон
Фоновий процес, який чекає поки клієнт звернеться до відповідного сервісу. Наприклад, pop3 daemon виконується безперервно, але активізується тільки тоді, коли користувач одержує електронну пошту за допомогою поштового клієнта.

Дзеркальний сайт
Сайти - точні копії інших сайтів. Використовуються для зменшення навантаження на сайти-оригінали і прискорення завантаження даних на комп'ютери користувачів шляхом розміщення "дзеркал" географічно ближче до потенційних споживачів.

Дозвіл екрану
Розмір екрану монітора по ширині і висоті в пикселах. Найпопулярнішими є роздільна здатність 640x480, 800x600, 1024x768. Чим більш високу роздільну здатність має комп'ютер, тим більше якісне зображення він здатний виводити на екран.

Доменна зона
Географічна, територіальна або інша приналежність домена, наприклад, Росії належать доменні зони Ru і Su, а так само ви можете зареєструвати домен в зонах Com, Org. Net, Biz, Info і інших.

Доменне Ім'я
Унікальний ідентифікатор, який присвоюється певній IP-адресі (двох однакових бути не може).




«Е»


Е-бізнес
Електронна комерція в мережі Інтернет.

Електронна пошта
Основний спосіб зв'язку в Internet. Кожний абонент електронної пошти має свою особисту поштову адресу, що складається з імені користувача в системі і назви комп'ютера, на якому запущений поштовий сервер, розділених сиволом @. З погляду користувача, електронна пошта є програмою, що дозволяє відправляти повідомлення, прямо набираючи їх на комп'ютері, і одержувати листи, відправлені іншими.

Електронні дошки оголошень
Спеціалізовані мережні служби, діяльність яких присвячена певній темі або групі.

Електронний каталог
Перелік яких-небудь предметів, складений в логічному, структурованому порядку, може містити зображення товару, ціни, умови придбання, додаткову інформацію і інші параметри.

Екстрамережа
Об'єднання (з високим рівнем захищеності) корпоративних мереж компаній-партнерів, що взаємодіють через Internet.




«Є»





«Ж»


Життєвий цикл проекту
Будь-який проект, від виникнення ідеї до повного свого завершення, проходить через певний ряд послідовних ступенів свого розвитку; повна сукупність ступенів розвитку утворює життєвий цикл проекту.




«З»


Завантаження
Отримання файлів з іншого комп'ютера в Internet за допомогою активного запиту.

Закладка
Файл з посиланнями на Web-сторінки, які ви вже відвідували, систематизований певним чином; спрощує повторні візити на вибрані Web-сторінки.

Засоби візуальної ідентифікації
Комплекс або система графічних зображень, що асоціюється в свідомості споживачів з виглядом компанії, наприклад логотип.

ЗІЦ
Зважений індекс цитування (ІЦ) Яндексу, який враховує число сторінок, що посилаються на сайт. Розраховується для кожної сторінки в базі Яндексу. Обновляється двічі в тиждень. Є одним з чинників, які впливають на положення сторінки в результатах пошуку Яндекса.

Зовнішні посилання
Посилання на веб-сайт з інших сайтів. В класичному варіанті зовнішні посилання використовуються для залучення відвідувачів на сайт. Але в даний час основне призначення зовнішніх посилань - збільшення так званого Індексу цитування веб-сайта - дуже важливого для пошукових систем параметра. Є численні напівавтоматичні системи "прописування" сайтів в тисячах каталогів. Цими системами охоче користуються розробники сайтів і непрофесійні веб-студії, що починають свою діяльність. При цьому не враховується, що далеко не всі посилання дійсно можуть допомогти розкручуванню сайту. Тому така напівавтоматична розстановка зовнішніх посилань - порожня витрата часу і спосіб "повісити локшину на вуха" Замовнику - мовляв, прописали в сотні каталогів. Правильна організація зовнішніх посилань на веб-сайт - процедура не тільки досить трудомістка, але і в деякому розумінні творча. В неправильній розстановці зовнішніх посилань таїться і чимала небезпека - Яндекс, наприклад, може порахувати пошуковим спамом ситуацію, ситуацію, коли тематично ніяк не зв'язані сайти зациклені взаємними посиланнями. І може просто виключити ці веб-сайты з свого пошукового індексу.

Зовнішній користувач
Цільова аудиторія сайту, користувач сайту.




«І»


ІЦ
Кількість доменів, що посилаються на сайт, розрахована за технологією компанії Яндекс. Як правило, із загального числа доменів виключаються посилання з сайтів, розташованих на безкоштовних хостингах, в гостьових книгах, форумах, ряду каталогів. ІЦ впливає на положення сайту в каталозі Яндекса. Обновляється щотижнево.

Індекс
База даних пошукової машини (інвертований індекс). Містить словник слів, що зустрічаються на інтернет-сторінках, з приписаними до них списками адрес Інтернет-сторінок, що містять ці слова. Служить для пошуку сторінок за заданими ключовими словами. Індекс поповнюється пошуковим роботом під час його періодичних обходів Інтернету.

Індексація
Процес обходу сторінок сайту і поміщення їх в базу пошукової машини. Сторінка може бути знайдена в пошуку тільки після поміщення її в базу пошукової машини.

Ідентифікатор
Ім'я, номер або інша інформація про конкретного користувача.

Ідентифікований користувач
Унікальний користувач, про якого є певні дані (особисті, демографічні, поведінкові). При реєстрації користувач заповнює анкету і одержує логін і пароль, за допомогою яких він потім заходитиме на сайт використовувати сервіс і будь-які інші можливості, передбачені сайтом.

Іміджева реклама
Реклама, призначена для створення або поліпшення іміджу компанії. Банери несуть іміджеве навантаження для запоминаемости серед користувачів.

Інтерактивний сервіс
Сервіс, що дозволяє користувачу взаємодіяти з сайтом в режимі on-line.

Інтернет
Глобальна комп'ютерна сіть, що охоплює весь світ. Internet утворює як би ядро, що забезпечує зв'язок різних інформаційних сітей, що належать різним установам у всьому світі, одна з іншою. Крім того Internet надає унікальні можливості дешевому, надійному і конфіденційному глобальному зв'язку по всьому світу. Це виявляється дуже зручним для фірм мають свої філіали по всьому світу, транснаціональних корпорацій і структур управління. Звичайно використовування інфраструктури Internet для міжнародного зв'язку обходиться значно дешевше прямому комп'ютерному зв'язку через супутниковий канал або через телефон.

Інтернет-каталоги
Складений в певному порядку перелік яких-небудь однорідних предметів.

Інтернет-конференції
Є Інтернет-версіями форумів, проте участь в них обмежується відправленням і отриманням повідомлень на певну тему.

Інтерфейс
Система навігаційних елементів, що забезпечують переміщення користувачів і адміністраторів по сайту.

Інформаційна система
В даному контексті, сайт.




«Ї»





«Й»





«К»


Каталог
Складений в певному порядку перелік яких-небудь однорідних предметів.

Клас
В об'єктно-орієнтованому програмуванні категорія об'єктів або власне файл аплета. Наприклад, клас під назвою shape містить такі об'єкти, як круги, прямокутники і трикутники.

Клієнт
Комп'ютер, з якого здійснюється доступ до серверу з метою обміну або отримання інформації.

Клоакинг
(маскування, від англійського to cloak - маскувати). Клоакинг дозволяє приховати спам за допомогою спеціальної настройки веб-серверу, який видає користувачу і пошуковій машині різний склад завдяки чому сторінка знаходиться високо в результатах пошуку. Сервер відстежує IP адреси пошукових роботів і видає їм потрібний вміст. Виявлення клоакинга в більшості випадків приводить до занесення сайту в "чорний список" пошукової системи і повному припиненню його індексації.

Ключові слова
Конкретні, визначені слова, по яких користувач знаходить потрібну інформацію в пошукових системах.

Кодова таблиця
Таблиця відповідностей символів і їх положень в таблиці. Історично склалося так, що в Україні є декілька несумісних кодувань, тобто однакові символи мають різні коди в різних кодуваннях. Це призводить до того що при прогляданні сторіночок не в тому кодуванні, на яке налаштований броузер, екран засмічується незрозумілими символами. В Україні поширені наступні кодування: WIN1251 (Windows), KOI-8 (Unix), СP866(DOS), Macintosh, ISO-8859-5 (Unix).

Компілятор
Програма, яка перетворить мову програмування в машинний код.

Конверсія
Відношення числа відвідувачів, що скористалися пропонованої на сайті послугою, до числа користувачів, що прийшли на сайт (або просто що побачили рекламу послуги).

Контекстна реклама
Спосіб реклами, коли зміст оголошення залежить від запиту користувача до пошукової системи. Її ефективність набагато вище звичайній, оскільки подібна реклама показується тільки тим, хто цілеспрямовано шукає інформацію на тему запиту. Подібна реклама забезпечує кращу конверсію відвідувачів в покупців.

Контент
Інформаційне наповнення сайту: тексти, ілюстрації, інтерактивні елементи, впорядковані відповідно до наперед розробленої структури сайту.

Контроль
Ряд дій, направлених на виявлення всіх можливих помилок в дизайні, верстці і функціонуванні програмного забезпечення проекту.

Концепція
(від лат. conceptio - розуміння, система). Певний спосіб розуміння, трактування яких-небудь явищ, основна точка зору, керівна ідея для їх освітлення; ведучий задум, конструктивний принцип різних видів діяльності.




«Л»


Лічильник відвідин
Невелика програма, запущена на стороні серверу і що підраховує кількість звернень до даної сторінки. Як правило, на цій сторінці знаходиться графічне зображення числа відвідин. Застосовується в основному для з'ясування кількості користувачів відвідуючих сторіночку, і з метою реклами.

Логін
Реєстраційне ім'я, даюче право на вхід в систему.

Логічний пошук
Пошук, при якому можна використовувати або виключити певні слова за допомогою булевих операторів, таких як AND, NOT і OR.

Логотип
Спеціально розроблена, стилізована скорочена форма назви фірми, часто в оригінальному зображенні.




«М»


МРЗ
Формат аудіофайлів, що використовується в Інтернеті.

Маркетингова політика
Система управління діяльністю підприємств, заснована на комплексному аналізі ринку. Включає вивчення і прогнозування попиту, цін, організацію по створенню нових видів продукції, рекламу координацію внутрішньо фірмового планування і фінансування і ін.

Маршрутизатор
Пристрій, забезпечуюче з'єднання між двома або декількома сітями.

Мета-теги
Вказівки для пошукової машини, що знаходяться на початку коду сторінки, які не відображаються в браузере. Самі популярні мета-теги - Keywords і Description (список ключових слів, яким відповідає сторінка, другий - коротка анотація). Але сучасні пошукові машини не надають серйозного значення мета-тегам при індексації сторінок.

Мережа
З'єднання двох або декількох комп'ютерів з метою сумісного використовування ресурсів.

Модератор
Адміністратор сайту, гостьової книги, форуму, чату і т.д., який може додавати/видаляти/міняти повідомлення користувачів.

Модуль
Деяка програма, що реалізовує окрему функцію на сайті (наприклад: контент-менеджер або інтернет-крамниця).

Мультимедіа
(англ. multimedia від лат. multum багато і media, medium осереддя; засоби). Електронний носій інформації, що включає декілька її видів (текст, зображення, анімація і ін.).




«Н»


Навігація
Сукупність засобів управління сайтом, забезпечуючих перехід на об'єкти (розділи і сторінки).

Навігація по сайту
Система орієнтування користувача на сайті.




«О»


Ознайомлювальний файл
Текстовий файл з інформацією про використовування файлу або програми які ви хочете використовувати.

Операційна система
Програма, яка завантажується зразу ж після початкового завантаження системи. Забезпечує базовий набір функцій для виконання додатків, заснованих на тому ж пакеті інструкцій.




«П»


Пакет
Мінімальний блок даних, що проходить через Internet. Дані розбиваються на пакети, пересилаються по мережах, а потім знову збираються на приймаючому комп'ютері.

Пароль
Секретний код для ідентифікації користувача при спробі входу в систему.

Павук
Служба, що проглядає Web-документи і додаюча їх в базу даних. Проїндексировав одну сторінку, переходить по всіх посиланнях і індексує зв'язані сторінки теж.

Персоніфікація
Ідентифікація системою користувача.

Піксел
Одна крапка на екрані. Як правило, дозвіл сучасних моніторів - 72 пиксела на дюйм. Відповідно, якщо говорять, що картинка складає по ширині 200 пикселов, це означає, що на екрані її ширина буде трохи менше 3-х дюймів.

Плагін
(Plug-in) Допоміжний модуль. Програмний продукт, що розширює функції додатків, наприклад браузер Netscape або Photoshop від Adobe.

Поворотна форма
Даний модуль призначений для зв'язку між користувачем і сервісними службами сайту. Виконується у вигляді форми для заповнення з коментарями або вказівками. Користувач заносить інформацію в певні поля і відправляє її по електронній пошті. Сервісні служби одержують e-mail певного зразка з інформацією користувача. Головною особливістю даного програмного модуля є прихований e-mail, що є надійним захистом від спама.

Пошукова оптимізація
Сукупність дій, направлених на поліпшення видимості сайту пошуковими системами.

Пошуковий робот
Складова частина пошукової машини, призначена для обходу сторінок Інтернету з метою занесення їх в базу пошукача. Порядок обходу сторінок, частота візитів можуть регулюватися алгоритмами пошукової машини. Управляти індексацією свого сайту можна за допомогою файлу robots.txt, що містить інструкції для пошукових роботів.

Пошукова система
Web-сервіс, що дозволяє звертатися до бази даних з ключовими словами і одержувати відповідні їм Web-сторінки.

Пошуковий спам
Методи обману пошукачів і їх відвідувачів, з метою підвищення рейтингу сторінки в результатах пошуку. Саме загальне визначення свідчить "пошуковий спам" - це будь-які прийоми або тексти, розраховані тільки на роботи пошукових машин а не призначені для реального відвідувача.

Показ
Проглядування сторінки користувачем. Якщо йдеться про рекламні покази, то мається на увазі демонстрація посилання або рекламного банера користувачу, включаючи багатократний показ, унаслідок перезавантаження сторінки. Існує також поняття унікального показу - кількість унікальних користувачів, що проглянули сторінку або рекламний матеріал.

Популярність слова/словосполучення
Визначається як число запитів пошуковій машині по даному слову/словосполученню за місяць. Використовується для розробки семантичного ядра сайту при його оптимізації. Популярність запиту не однакова для різних пошукових систем. Але відносна популярність різних запитів приблизно співпадає в різних пошукачах (за умови, що абсолютне значення популярності достатньо велике).

Порт
Інтерфейс для доступу до сервісу на сервері.

Портал
Сукупність самих запитаних інтернет-сервісу, що надається в рамках одного сайту.

Портфоліо
Збір попередніх робіт, що демонструють професіоналізм виконавця.

Посилання
Зв'язок між гіпертекстовими документами або даними в Web, обумовлюється вибором слова або зображення користувачем в одному документі і завдяки цій дії переходить в інший web-документ.

Поштовий протокол
Протокол для отримання електронної пошти від серверу до комп'ютера-клієнту.

Провайдер
Компанія, що надає послуги хостингу.

Програмне забезпечення
Набір програм, що служать для організації роботи якого-небудь програмного продукту.

Просування сайту
Заходи, в результаті проведення яких інтернет-сайт займає добрі позиції в результатах пошуку пошукових систем. Основний спосіб просування сайту - його пошукова оптимізація. Говорять про оптимізацію як сайту в цілому так і про оптимізацію сайту для конкретних пошукових систем. Коротко оптимізація полягає в підстроюванні сайту до алгоритмів пошукових систем (створення внутрішньої посилальної структури, описів сторінок і наборів ключових слів, вхідних сторінок текстів і ін.). Але, окрім оптимізації, для просування сайту можуть бути використаний і інші методи. Наприклад, реклама в інтернет і в офф-лайні. Сленговоє назва просування сайту - розкручування сайту.

Проксі-сервер
По запиту клієнта Прокси-сервер витягує документи з серверу і передає їх клієнту. Гідність Прокси-сервера в тому, що він кэширует документи, і їх набагато швидше витягувати з пам'яті Прокси-сервера, ніж безпосередньо з місця зберігання особливо якщо хтось вже запрошував потрібний вам документ.

Протокол
Набір правил, яких повинні дотримуватися всі компанії, щоб забезпечити сумісність вироблюваного апаратного і програмного забезпечення. Ці правила гарантують, що машина фірми Digital Equipment, що працює з пакетом TCP/IP зможе спілкуватися з PC Compaq, також працюючим з TCP/IP.

Пряме посилання
Посилання, яке є прямим URL, тобто напряму веде на інтернет-сайт. Відрізняють від посилань, коли замість URL указується осередок в базі даних, в якій і зберігається прямий URL (наприклад, в каталогах інтернет-ресурсів). Часто непрямі посилання не використовуються пошуковими системами. Тобто прописування сайту в каталозі, який використовує непрямі посилання, може бути абсолютно даремний для збільшення індексу цитируемости сайту. Саме тому використовування засобів автоматизації для прописування в каталогах може виявитися даремним - треба знати, які саме каталоги використовують прямі посилання.




«Р»


Розмір аудиторії сайту
Кількість унікальних відвідувачів, що побували на сайті за певну кількість часу.

Розсилка новин
Даний модуль дозволяє автоматично розсилати інформацію по заданому адміністратором сайту списку e-mail адрес клієнтів.

Реєстрація користувачів
Невелика процедура, що складається із заповнення користувачем форми, як правило, ім'я і e-mail. Після реєстрації користувач одержує логін і пароль. Реєстрація на сайті дає доступ до різних сервісів надає можливість досліджувати цільову аудиторію і ще безліч інших можливостей.

Рекламна сіть
В рекламну сіть, як правило, входять від декількох десятків до декількох тисяч сайтів. Видавці вступають в сіть, тому що не хочуть або не можуть продавати рекламне місце на своєму сайті самостійно. Рекламодавець, який працює через адміністрацію мережі, має нагоду вибирати конкретні сайти або тематичні категорії рекламної мережі, де він хоче показувати свою рекламу, встановлювати інтенсивність показів і інші фокусування міняти банери і проглядати звіти про рекламу в реальному режимі часу. Адміністрація мережі виплачує гроші видавцям пропорційно кількості показів, які були викуплені на їх сайтах рекламодавцями.

Рекламний обхват
Кількість унікальних відвідувачів, яким була показана реклама в заданий проміжок часу.

Рекламний сервер
Програма або сервер, що відповідає за обробку баннерных рекламних оголошень на декількох Web-сайтах. Такі сервери збирають статистику відвідин і дані про пересування користувачів. Вони також забезпечують пов'язані з банерами функції наприклад ротацію банерів (щоб користувач не побачив один і той же банер двічі при відвідинах однієї і тієї ж Web-сторінки).

Рекламодавець
Фізична, юридична або віртуальна особа, що розміщує за платню свою рекламу на веб-сайте видавця. Як правило, рекламодавець має свій веб-сайт, на який веде посилання з розміщуваного у видавця рекламного носія (банера текстового блоку і т.д.).




«С»


СУБД
Система управління базами даних.

Сайт
В широкому значенні - інформаційний носій, у вузькому значенні - сукупність веб-сторінок, з'єднаних по значенню, навігаційно і фізично що знаходяться на одному сервері.

Семантичне ядро
Бібліотека слів і фраз, які найбільш точно відображають вид Вашої діяльності або товари/послуги, пропоновані Вами на ринку. Семантичне ядро створюється з найхарактерніших і поширених у Вашому сегменті ринку пошукових запитів цільової аудиторій Вашого сайту і сайтів конкурентів, що дозволить Вам утримувати лідируючі позиції в результатах пошуку що генеруються пошуковими системами, на запити потенційних клієнтів про Ваші товари/послугах.

Система навігації
Необхідний кожному сайту засіб переміщення в Інтернет-просторі. Кожна сторінка повинна, крім інших покладених на неї функцій, виконувати дві вимоги: давати можливість користувачу розуміти, де він знаходиться і як йому повернутися назад.

Системний інтегратор
Фірма, що надає комплекс послуг із створення, супроводу і розвитку інформаційної інфраструктури організації.

Скрипт
Програма, написана на якій-небудь мові програмування для взаємодії клієнта з сервером. Наприклад: Script на Perl для підрахунку кількості відвідин.

Слоган
Рекламне гасло, девіз, направлений на створення іміджу фірми або на рекламу товару; заголовок рекламного послання, відмінний від звичайного заголовка підвищеною емоційністю і сильним підтекстом, що закликає до негайної дії - вступу до контакту з виробником товару або покупці товару.

Служби онлайну
Програмні розробки, що дозволяють взаємодіяти адміністрації сайту і користувача в режимі реального часу, за допомогою Інтернет.

Софт
Програмне забезпечення.

Спам
Неналежне використовування електронної пошти, що виражається в розсилці інформації та/або реклами, яку користувачі не запрошували.

Список розсилки
Система перерозподілу поштових повідомлень від однієї людини до безлічі інших, зацікавлених в цих повідомленнях. Списки розсилки використовують для проведення дискусій онлайна, аналогічно групам новин (телеконференціям) з тією лише різницею, що пошта списків розсилки розповсюджується автоматично, а участь в телеконференції вимагає від користувача активних дій для отримання інформації.

Статистика
Програмний модуль, що дозволяє вести облік призначених для користувача даних по будь-яких параметрах, наприклад кількість заходів, кількість популярних сторінок і т.д.




«Т»


Телеконференції
Вид мережного сервісу, що забезпечує пересилку повідомлень користувачів, званих статтями (articles), на комп'ютери всіх учасників телеконференції.

Тестування сайту
Процес, направлений на перевірку функціональності і справності всіх його програмних модулів.

Торговий ряд
В даному випадку декілька компаній, товари або послуги яких надано і можуть бути придбаний в рамках одного інтернет-сайту.

Тег
Елемент HTML, представляє з себе текст, укладений в кутові дужки, є активним елементом, що змінює представлення наступної за ним інформації. Може мати деякі атрибути. Звичайно є два тэга - відкриваючий і закриваючий.




«У»


Унікальний користувач
Користувач, який в заданий проміжок часу може ідентифікуватися як унікальний. Для його визначення використовується один з наступних методів: за IP адресою, по cookies, по реєстрації (identified user).




«Ф»


Фірмовий стиль
Сукупність заходів і ряд прийомів (графічних, колірних, мовних і т.д.), які, з одного боку, забезпечують впізнанність фірми, її виробів і сприймаються спостерігачем (не тільки потенційним покупцем), а з другого боку протиставляють фірму і її вироби конкурентним товарам.

Флеш
Відносно нова, але, проте, дуже популярна технологія представлення анімації в Інтернеті. Анімація, побудована за технологією Flash дозволяє створювати красиві ілюстрації, складні навігаційні інтерфейси прекрасні ефекти при невеликих розмірах завантажуваних файлів. На флешу створюють красиві мультфільми, ігри, банери тощо.

Фокусування
Показ реклами тільки певному кругу користувачів (цільової аудиторії), найцікавішому для рекламодавця.

Форуми
Дискусійні групи, розміщені на серверах комерційних служб онлайна. Вони можуть функціонувати як бібліотека, чати в режимі реального часу і навіть як класифікований по темах каталог рекламних оголошень.

Фрейми
Елементи HTML, що з'явилися в браузерах версій 3.0. Дозволяють розділити сторінку на дещо незалежних вікон і в кожному з них розміщувати свою власну WEB-сторіночку. Можливе посилання з одного вікна в інше. Застосовується в основному для організації що постійно знаходяться на екрані меню, тоді як в іншому вікні розташовується безпосередньо сама інформація.




«Х»


Хіт
Завантаження будь-якого елемента (Html-документа, графічного файлу, у тому числі і банера, Java-апплета і т.д.) користувачем.

Хост
Кількість відвідувачів з унікальною IP-адресою.

Хостинг
Розміщення сайту на комп'ютері хостинг-провайдера для забезпечення доступу до сайту всім користувачам інтернет.

Хостинг-Провайдер
Організація, бізнесом якої є надання місця для сайтів на своїх комп'ютерах.




«Ц»


Цільова аудиторія
Аудиторія відвідувачів, в якій зацікавлені власники інтернет-сайту.




«Ч»


Частота відвідин сторінки
Величина, що вказує, як часто користувачі відвідують веб-сайт, що цілком характерний для сайтів із змістом, що регулярно обновляється. Вимірюється в середній кількості відвідин унікальним користувачем за певний період.

Чат
Безпосереднє діалогове спілкування через Internet між двома або декількома користувачами. На відміну від електронної пошти забезпечує обмін повідомленнями в режимі реального часу.

Чинники успіху
Поняття включає такі задачі як: якісне інформаційне наповнення сайту, прихована або явна мотивація подальших відвідин ресурсу користувачем, ергономічність сайту, заохочення відвідувачів до розповсюдження інформації про інтернет-сайт.




«Ш»


Шлюз
Пристрій для з'єднання двох мереж, які працюють по різних протоколах.




«Щ»





«Ю»


Юзабіліті
Міра вимірювання зручності і зрозумілості виконання сайту відвідувачу.




«Я»





 
 
   
   

Copyright 2002 - 2023 © КВД ІТ «Планета-плюс»